Hogyan tehetjük otthonunkat okosotthonná apró lépésekben?

Okosotthon Blog

Okosotthon Blog

Mobiltelefon és notebook töltése okoskonnektorral, avagy hogyan növelhetjük meg okos töltéssel az akkumulátor élettartamát

2018. május 29. - OkosOtthonBolt

A mai bejegyzésben arról írok, hogy hogyan segíthet egy okoskonnektor a mobiltelefonok vagy notebook-ok akkumulátorának kímélő töltésében. A téma szakértői, azaz a gyártók és független kutatóintézetek szerint az akkumulátorok – legyen szó notebook vagy laptop, mobiltelefon vagy más eszköz…

Tovább

Sokat tévézik vagy számítógépezik a gyerek? Egy okoskonnektorral szabályozhatod és ellenőrizheted.

A blog előző részeiben írtam az okoskonnektorok működéséről, egyszerű kezelhetőségéről, arról, hogy hogyan tehetik biztonságosabbá az otthonunkat, milyen kényelmi funkciói vannak és hogyan okosíthatunk fel hagyományos háztartási és elektromos eszközöket ve  folytatásban most az okoskonnektor…

Tovább

Hagyományos háztartási gépek távvezérlése okoskonnektorral, és egyéb kényelmi funkciók

Írtam már arról, hogy mi is az az okoskonnektor, milyen funkciói vannak és mennyire egyszerű a használata. Majd a biztonsági funkciókat is megemlítettem egy következő blogban. Minden háztartásban számos olyan hagyományos elektromos eszköz van, melyekben nincs beépített automatizmus, de fontosak és…

Tovább

Okoskonnektorral többé nem marad bekapcsolva a vasaló vagy a sütő

A folytatásban most arról írok, hogy mire jó egy okoskonnektor. Kezdjük a biztonsággal. Banális, ám sajnos saját tapasztalatból mondom, hogy valós veszély egy bekapcsolva felejtett vasaló. És persze nem kell feltétlenül személy szerint nekünk feledékenyeknek lennünk: egy vasalást éppen tanuló…

Tovább

Mire jó, és egyáltalán mi az az okoskonnektor?

Okoskonnektor? Az okoseszközök ellenzői már mondanák is: már csak ez hiányzott, hogy még a konnektor is okos legyen. És tényleg, sok esetben hasznos lenne.   De mielőtt rátérnék arra, hogy mire jó egy okoskonnektor, kezdjük azzal, hogy milyen eszközöket nevezünk okoskonnektornak. Talán a jól…

Tovább

Milyen okosotthon eszközöket válasszak? Avagy rövid áttekintés a (vezeték nélküli) okosotthon protokollokról.

A mai blogbejegyzésben arról olvashatsz, hogy hogyan kommunikálnak egymással és velünk az okosotthon készülékek, és milyen okosotthon készüléket érdemes választanunk, ha okosotthont építenénk házilag vagy profi kivitelező bevonásával. Ha meglévő lakás vagy ház felokosítása a cél, nem pedig egy új,…

Tovább

Vezeték nélküli alternatív és keresztváltó kapcsoló kialakítás Sonoff T1 EU WiFi-s okoskapcsolóval

A 2018 első negyedévben megjelent Sonoff T1 EU okoskapcsoló egyik kreatív megoldása a Sonoff RF távirányító kapcsoló. A kinézetre Sonoff T1 érintőkapcsoló formájú kapcsoló valójában egy rádiófrekvenciás távirányító, amivel más T1 kapcsolókat tudunk kapcsolni vezetékezés nélkül. A Sonoff T1 RF…

Tovább

Hőmérséklet vagy páratartalom tartomány alapján való okosrelé-vezérlés Sonoff TH10 vagy TH16 WiFi-s okosrelével

Az okoseszközöket gyártó Sonoff kínálatában két olyan WiFi-s relé, pontosabban okosrelé is megtalálható (Sonoff TH10 és Sonoff TH16), amellyel hőmérséklet-tartomány vagy páratartalom-tartomány alapú vezérlést lehet beállítani. A TH10 és a TH16 WiFi relé csak a teljesítményében különbözik…

Tovább

Okosvilágítás Sonoff T1 WiFi-s okos villanykapcsolóval

A mai blogbejegyzésben a Sonoff T1 WiFi-s okoskapcsoló telepítésének a menetéről és tapasztalatairól írok. Egy hagyományos kapcsolót fogok okoskapcsolóra lecserélni. Talán mondanom sem kell: a Sonoff T1 okoskapcsoló beszerelése előtt szigorúan áramtalanítani kell a megfelelő biztosíték…

Tovább
süti beállítások módosítása