Hogyan tehetjük otthonunkat okosotthonná apró lépésekben?

Okosotthon Blog

Okosotthon Blog

Okos otthoni megoldások mozgássérültek számára: távirányítható konnektorok

2019. március 27. - OkosOtthonBolt

Az okosotthon megoldások nem csak a kütyük és az új technológiák iránt érdeklődők játékszere, e megoldások segíthetnek számos kényelmetlenséget enyhíteni és problémát megoldani például mozgássérültek otthonaiban is. Megpróbálunk ehhez pár tippet adni, hogy miben és hogyan.

 

 

Mik azok az okosotthon eszközök?

Okosotthon vagy okosvillamossági eszközöknek olyan elektronikai megoldásokat nevezünk, melyekben a hagyományos villamossági eszközöket (pl. konnektorok, villanykapcsolók, kapcsolórelék) modern számítástechnikai / IT-megoldásokkal kereszteztek. Ilyenek például WiFi-vel felszerelt (és esetleg egyben rádiós távirányítóval is ellátott) konnektorok, villanykapcsolók vagy kapcsolórelék, melyeket az interneten át egy mobiltelefonos app-ból távolról is lehet vezérelni, lehet előre beállított (és az app-ból könnyedén módosítható) időzítéseket beállítani, vagy éppen hőmérséklet vagy páratartalom szint alapján automatikusan vezérelni.

A Sonoff márkáról

A Sonoff márka neve régóta jól cseng az okosotthon és okoselektronika területén otthonosan mozgók számára, az egyik legmegbízhatóbb hardvernek és a legrugalmasabban alkalmazható megoldás gyártójának számít a távolkeleti márka. A Sonoff kínálatában alapvetően WiFi-vel felszerelt eszközök szerepelnek, melyek az otthoni vagy közösségi WiFi-re csatlakoznak és így külön gateway, szerver vagy más eszköz beiktatása nélkül is távolról is vezérelhetőek. A Sonoff magyar disztribútora a MarketCom Kft.

 

Egy gyakori probléma, mellyel mozgássérültek nap mint nap szembesülnek otthonukban, hogy egyes konnektoraikat nem tudják megközelíteni, nem érik el otthonukban. A konnektorok okoskonnektorrá alakításával, mely könnyen és gyorsan beüzemelhető -, egyszerűen távirányítható (és mellesleg egyben akár időzíthető) konnektorokat kapunk.

 

 

A célra tökéletesen alkalmasak a Sonoff S20 okoskonnektor, melyet a konnektor aljzatba kell dugnunk (a konnektorba dugott elektromos eszköz és a konnektor aljzat közé ékelve), és párosítanunk kell okostelefonunkkal.

A nem vagy csak nehezen elérhető konnektorokhoz innentől nem kell nyúlni, a szinte mindig kéznél levő mobiltelefonunk segítségével kapcsolhatjuk innentől egy okostelefon app-ból a konnektort, jelentősen megkönnyítve a mozgásukban korlátozottak életét. 

A távoli hozzáférés az app-ban megosztható másokkal is, így igény esetén a családtagok is meg tudják nézni – az interneten át távolról is -, hogy egy-egy konnektor fel vagy lekapcsolt állapotban van-e éppen, illetve kapcsolni is tudják őket távolról az interneten át.

A bejegyzés trackback címe:

https://okosotthonom.blog.hu/api/trackback/id/tr7114799328

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása